Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Woli Zachariaszowskiej

Wieczornice

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA W WOLI ZACHARIASZOWSKIEJ

rok szkolny 2019/2020

 

8 listopada społeczność szkolna, lokalna i liczni goście spotkali się na corocznej Wieczornicy Patriotycznej w Szkole Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej. Szkoła szczególnie dba o kształtowanie u swoich wychowanków postaw patriotycznych i zawsze może liczyć na wsparcie lokalnej społeczności. Wieczornica organizowana tutaj z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to wspólne, radosne przeżywanie narodowego święta.

 

 

"Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć" - te słowa Jana Pawła II przywołała prowadząca uroczystość młodzież, zapewniając, że ofiara z blizn i krwi, przelana na drodze do niepodległości, nigdy nie zostanie zapomniana. - Organizując co roku to uroczyste spotkanie z uczniami naszej szkoły, z kolejnymi pokoleniami młodzieży, my dorośli mamy nadzieję, że wpajamy im te wartości, które w ich dorosłym życiu pomogą być dobrymi Polakami – mówiła dyrektor szkoły Katarzyna Buczak. - Jesteśmy przekonani, że to ważne i potrzebne. Ich duma z bycia Polakiem może właśnie tutaj się narodzi i będzie im już towarzyszyć zawsze. A kiedyś zaprocentuje tym, że będą dobrymi lekarzami, prawnikami, politykami, takimi, którym dobro kraju nie jest obojętne.

            Wieczornica Patriotyczna dostarczyła wielu emocji. Przygotowano piękny program artystyczny, zainaugurowany koncertem Orkiestry Dętej OSP "Wola". Uczniowie szkoły przygotowali nastrojowe piosenki o miłości ziemi ojczystej, deklamacje poezji i oryginalne pokazy taneczne. Klasa V b przedstawiła taniec z wstęgami artystycznymi pt."Barwy mojej Ojczyzny", ich starsi koledzy z klasy VII i VIII także przygotowali ciekawy układ choreograficzny. Publiczność długo oklaskiwała wzruszającą prezentację Grupy "Przyjaciele", która opowiadała o cichym bohaterstwie kobiet i dziewcząt w czasach, kiedy mężczyźni przelewali krew dla Ojczyzny. Niespodzianką dla wszystkich był piękny koncert zespołu "Petarda", którego członkowie zaprosili publiczność do wysłuchania polskich utworów patriotycznych.

 

Marta Głuszek

Wieczornica patriotyczna 2019

Utworzono dnia 30.10.2020, 11:19

Nasza placówka

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny