Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Woli Zachariaszowskiej

Konkurs "Dyktando zimowe"

Utworzono dnia 22.12.2020

Szanowni Państwo,

 

 

Serwis edukacyjny dyktanda.pl prosi o pomoc w dotarciu z tą informacją do uczniów i dorosłych i serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Dyktandzie Zimowym, które organizowane będzie na przełomie roku, podczas przerwy od zajęć szkolnych. Będziemy wdzięczni za opublikowanie na Państwa stronach internetowych i/lub na profilach w social media (np. na Facebooku) poniższej wiadomości:

 

Czym można zająć się w domu w czasie zbliżających się ferii? Na przykład wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o klocki, książki i inne nagrody! Do ciekawej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zachęca serwis internetowy Dyktanda.pl.

 

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom, a także dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy. Do tego dodano szczyptę rywalizacji o liczne nagrody. 

 

Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz ze startem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą sukcesywnie publikowane następne dyktanda konkursowe. Łącznie przygotowano ich sto! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego uczestnik otrzyma punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda - im szybciej (a przy tym poprawnie), tym lepiej.

 

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe otrzyma aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium otrzymają zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.

 

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.

 

Konkurs prowadzony jest wyłącznie online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do rejestrowania się w serwisie Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

 

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

 

Nasza placówka

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny